Tisztítókúra avagy májvédelem felsőfokon
Modern életvitelünk állandó stresszel jár, egyre több feldolgozott élelmiszert fogyasztunk, és a környezetünkben is növekvő számban vannak jelen a kémiai anyagok. Mindezek együttesen sok-sok munkát rónak szervezetünkre. Sokkal intenzívebb terhelésnek van kitéve méregtelenítésre képes szervünk, a májunk is.
Tudta, hogy hazánkban több mint 100 ezer különböző, ember által előállított vegyi anyag van forgalomban? Ezek a kémiai anyagok egyrészt megkönnyítik az életünket, másrészt viszont hatással lehetnek az egészségünkre is.
Magyarországon a 80-as évek óta folynak humán biomonitoring vizsgálatok, melyek azt figyelik, hogy ezekből a vegyi anyagokból mennyi kerül a szervezetünkbe és milyen gyorsan ürül ki onnan. Kezdetben ezek a vizsgálatok az ólom jelenlétére koncentráltak. 2018 óta a műanyagok lágyítására használt szerek vannak a vizsgálatok középpontjában. Mára jól látható, hogy szinte az összes lágyítószer, és már a ftalátok pótlására bevezetett alternatív vegyület is kimutatható a felnőttek és a gyermekek vizeletében is.
Nem is gondolunk arra, hogy a szervezetünkben a vegyi anyagok jelenléte mennyi mindentől függ. Ki az, aki tudatosan figyel arra, hogy élelmiszereket kivegye a műanyag csomagolásból, illetve arra, hogy a mikrohullámú sütőben ne műanyag edényben melegítse meg az ételt. Az öblítőszerek használata, az illatosító szerek is meghatározzák mennyi kémiai anyagot kell szervezetünknek kiüríteni és természeten a feldolgozott élelmiszerek, a gyorséttermek látogatásának gyakorisága sem mindegy.
Szervezetünk egy csodálatosan megalkotott rendszer és szerencsére nagyon sok minden biztosítja, hogy meg tudjon szabadulni a feleslegesen bevitt vagy bekerülő kémiai anyagoktól, de időnként érdemes neki ebben segíteni.
Gyógynövények, melyek segíthetnek a méregtelenítésben
1) Máriatövis aktív hatóanyaga a szilimarin májszövet regeneráló vegyület, és azoknál is segít, akik hepatitisz B, hepatitisz C vagy májcirrózisban szenvednek, illetve a kemoterápia miatt terhelt májat is képes segíteni, hatása abból mérhető, hogy a specifikus májenzimek melyek a májkárosodás markerei csökkennek.
Bizonyítottan segíti helyreállítani a toxinsemlegesítő és immuntámogató glutation szintet, ami a máj legfontosabb regeneráló antioxidánsa.
2) Bibhitaki több ezer éve ismert gyógyászati tulajdonságokkal rendelkezik, az ajurvéda jól ismert gyógynövénye előnyös lehet a metabolikus szindróma megelőzésében, vagyis segíthet a fogyásban, csökkentheti a koleszterinszintet és javíthatja az inzulinérzékenységet.
3) A vörösélesztős rizs egy monacolin K nevű vegyületet tartalmaz, mely kedvező hatással van a koleszterin és vércukor anyagcserére is.
21 különféle klinikai vizsgálat igazolta, hogy vörösélesztős rizs hatékonyan képes csökkenteni a kolesztein szintet és a monavolin javítja az erek belső felületét borító vékony (endothel) réteg működését, az erek rugalmasságát.
4) Az articsóka elősegíti a vérzsírok (koleszterin és trigliceridek) normál szinten tartását, ezzel támogatja a szív és az érrendszer egészségét. Támogatja az emésztőnedvek elválasztását, elősegíti az egészséges emésztést. Támogatja a máj egészséges működését és az epefolyadék normál áramlását.
A Hepa Balance kapszula hatóanyagai segítik a mérgező anyagok szervezetből történő kiválasztását, a normál zsíranyagcserét, 11 féle gyógynövény szinergikus, egymást erősítő komplex összetevőt koncentrál a máj és az emésztés egészségéért.
Az egészséges máj rendkívül fontos a szervezetünk megfelelő működéséhez, hiszen rengeteg feladatot lát el. Szerepe nélkülözhetetlen az anyagcsere folyamatok normális működéséhez.
A máj termeli a koleszterint, mely az epe fontos alkotórésze, tisztítja a beérkező vért, keményítőt tárol, valamint számos létfontosságú fehérjét és alvadási faktort termel, A, D és B12 vitaminokat raktároz. A toxikus anyagok lebontásában (a vérből kiszűri a méreganyagokat), a vas és réz anyagcserében is elsődleges szerepet játszik.
Szervezetünk egészséggel és harmónikus működéssel hálálja meg, ha támogatjuk és odafigyelünk rá. Megéri segíteni lenyűgözően összetett munkáját.
Péterfia Éva
Egészségfejlesztési szakértő
Tel: 06/1/788-6676